
Van langs het veld, naar in ’t veld
Stevige kuitspieren, dat heeft Cyril wel. Om bij zijn kaneel- en peperveld te komen, moet hij via een smal paadje een half uur steil omhooglopen. Dat is niet altijd zo geweest: Cyril Jayawardena heeft jarenlang als Field Officier gewerkt voor een overheidsorganisatie die services rondom agribusiness levert aan boerengroepen. “Naast mijn werk als Field Officer had ik al een klein stukje land, waar mijn vrouw en ik kruiden verbouwden voor verkoop. Op een gegeven moment hebben we gewoon besloten om er fulltime voor te gaan.” Met de nodige kennis op zak bestiert Cyril zijn land nu hoog in de bergen van Pallemulla!
Over Cyril in ’t kort:
- Woonplaats: Pallemulla, Sri Lanka
- Familie: twee dochters, een kleindochter en vrouw Lalita
- Werk: Kruidenboer, voorzitter van de kaneelboeren en volleybalcoach op vrijwillige basis

Wat vindt Cyril ervan?
Cyril is zo iemand wiens mening altijd gevraagd wordt. Zijn vrouw vertelt trots: “Hij is niet alleen gevraagd als voorzitter kaneelboeren binnen de coöperatie, maar ook als voorzitter van de Village Welfare Foundation (organisatie in het dorp die begrafenissen financiert). ” Cyril lacht bescheiden en zegt: “Andere mensen vooruithelpen is iets waar ik heel veel voldoening uit haal.” Dat betekent overigens niet dat Cyril zichzelf op de achtergrond plaatst. Met zijn diepgaande agrarische kennis laat hij tijdens coöperatievergaderingen duidelijk zijn mening horen: “Tijdens vergaderingen met onze coöperatie (SAFENet) is het belangrijk dat alle boeren van zich laten horen om tot democratische besluiten te komen. Ik vind het niet erg om het voortouw te nemen.”

Hartstikke trots
Als we Cyril vragen op welke prestatie hij erg trots is, hoeft hij niet lang na te denken. “Ik heb zelf altijd op hoog niveau gevolleybald en ben daarna in het dorpje als coach aan de slag gegaan. Ik heb volleybal hier echt op de kaart moeten zetten. Dat is gelukt, sterker nog: een aantal jongeren hebben een studiebeurs kregen voor betere scholen door hun volleybaltalent.” Dat Cyril een erg dienstbaar persoon is blijkt wel uit zijn volgende prestatiepunt: “Ook heb ik in mijn rol als Field Officer ervoor gezorgd dat er een pensioen opgezet is voor boeren in de regio. Dat heeft positief effect op veel families.”





